Życie codzienne i projektowanie statków w Finlandii
Jestes gosciem numer:
czwartek, 22 marca 2012

Przedwczoraj byla równonoc, zwana też ekwinokcjum, więc dziś o dwóch okrętowych równonocach z zupełnie innej bajki:

EQUINOX to nazwa nowej serii masowców (statków do przewozu ładunków sypkich) zamówionych w Chinach przez kanadyjskiego armatora. Projekt jest oczywiście nasz. Robiłem juz na tą serię z trzy analizy sprawdzające czy się nie złamie w drodze z Chin do wschodniej Kanady (przez Pacyfik, Panamę, Karaiby i US East Coast do ujścia rzeki św. Wawrzyńca. (St Lawrence Seaway). Teraz liczę czy da się na nim żyć w czasie pacyficznego sztormu (liczę przyspieszenia działające na ludzi/sprzęt gdy statek buja się na fali) i czy fale nie zdemolują sprzętu na pokładzie (green water risk assessment). Fajną reklamowkę nowej serii nakrecił armator (link a tam  Equinox Class i Equinox CLass: a New Era)

EQUINOX to też nazwa firmy armatorskiej specjalizującej się w jednostkach hotelowo-naprawczych dla przemysłu offshore. Niedawno singapurska stocznia Sembawang zdobyła kontrakt na przebudowę 15-letniego promu na taką Accomodation and Repair Vessel dla brazylijskiego potentata Petrobras. Kilka bardziej skomplikowanych analiz projektowych zlecili nam, więc teraz robię coś co nazywa się Gap Analysis, na nasze można to przetlumaczyć jako Analizę Rozbieżności (pomiędzy przepisami a instniejącym projektem). Naprawdopodobniej bedę też robić analizę dynamicznego pozycjonowania (DP capability plots).

Poza tym w planie kolejne wyskoki do Paryza i Houston jako wsparcie dzialu sprzedarzy (ostatnio mocno ... przeorganizowanego) a potem małe wakacje, wypad do Rio na konferencję (gdzie mam prezentację swojej publikacji)  i Wielki Projekt Przeprowadzki (WPP).

14:20, finzynier , w pracy
Link Komentarze (1) »